Vazhdon te mbretërojë ekuilibri ne La Liga.

Ne javën e 4 Barcelona mundi Valencian 5-2 ndërsa vazhdon te qëndrojë një pike larg Realit dhe dy nga kryesuesit e Atletikos.

Ne Kap Nou u duk një ndeshje shume e lehte për katalanasit te cilët zhbllokuan qe ne minutën e 2 shifrat me Fati, ndërsa 5 minuta me vone dyfishuan rezultatin me De Jong.

Ne minutën e 27 te takimit duket se Valencia u fut përsëri ne loje kur ngushtoi diferencën e golave me Kevin Gamier.

Gjithsesi superioriteti i skuadrës se Valverdes ishte i dukshëm ne këtë mbrëmje kur me fillimin e pjesës se dyte gjeten përsëri rrjetën me Gerard Pike.

Përballë një kundërshtari jo ne lartuesinë e duhur radha i erdhi Luis Suarez te linte gjurme edhe ai ne këtë mbrëmje ne minutën e 61.

Përsëri El Pistolero 9 minuta nga fundi shënoi golin peste për te zotet e shtëpisë, Gomez ne minutën e shtesës vulosi rezultatin përfundimtar 5-2.

Pavarësisht fitores problem me i madhe për Barcelonën ne këto momente mbetet mbrojtja ku ne 4 takime ka pësuar gjithmonë gol.

Deri tani 7 gola te pësuar gati dy ne çdo ndeshje.