NBA vijon të dhurojë spektakël këtë sezon dhe pse situata e koronavirusit ka ndikur jo pak në parket.  Los Angeles Lakers në Konferencën e Perëndimit dhe Boston Celtics në Lindje  janë liderët e NBA për momentin, duke regjistruar mesditën e kësaj të premte dhe  fitoret e pestë  radhazi dhe duke marshuar në kreun e klasifimit  me vetëm 3 humbje  gjatë gjithë sezonit .

Sa i përket ndeshjeve, Kampionët në fuqi të Lakers mposhtën 112-95  New Orleans Pelicans.  Një sfidë ku  LeBron James ishte padyshim  më i miri i ndeshjes me 21 pikë, 8 rebound dhe 11 asiste. Në Perëndim, Lakers ndiqet nga skuadra tjetër kaliforniane e Clippers, teksa dhe këta të fundit fituan me rezulattin e  thellë 138-100 në fushën e Sacramento Kings.

Në Lindje, Boston Celticsmundi  bindshëm në shtëpi ndaj Orland Magic me shifrat 124-97 . Një ndeshje që nuk pati surpriza duke parë dhe pozitat e klasifikimit . Vendasit nuk e vunë në dyshim fitoren pasi gjatë gjithë lojës ishin në avantazh ndërsa Brown  vazhduan të ruaj formën e shkëlqyer me plot 21 piikë

Edhe vendi i dytë në këtë konferënce Milwaukee Bucks  po bën mirë  në parket pasi regjistruan fitoren e radhës kundër Dellas Maverick . Vendasit triumfuan me rezulatatin e ngushtë 112-109 , një sfidë që ishte e barabaratë deri në fund të lojës ndërsa u vendos nga Antetekounmpo i cili përvec fitores për skuadrën ishte dhe

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *