Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e shtunë vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme falë masave ajrore të ftohta e të thata me origjinë veriore.

 

 

Moti parashikohet i kthjellët dhe vranësira mesatare në shtim në orët e pasdites.

 

Era do të fryjë me drejtim verilindje me shpejtesi mesatare 1-10m/sek, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1-2 ballë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *