Kombëtarja shqiptare, miqësoren e radhës, do ta zhvilloje me Austrinë. Lajmi është bere publik nga Federata Shqiptare e Futbollit, e cila beri te ditur se pas marrëveshjes me homologet e tyre austriake, ndeshja do te zhvillohet ne 26 mars ne stadiumin “Ernst Hapel” te Vjenes ne orën 17:30. Austria është nje nga kombëtaret qe ka siguruar te drejtën per te marre pjese ne finalet e kampionatit europian ne France dhe ndodhet ne Grupin F, se bashku me Portugalinë, Islandën dhe Hungarinë. Ne historinë e perballjeve skuadra kuqezi është ndeshur 6 here me Austrinë, duke u mundur ne te gjitha takimet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *