Nën drejtimin e Ervin Bulkut Kombëtarja Shqiptare ka trimfuar me rezultatin 3 me 0 në ndeshjen e dyte te eliminatoreve euro 2020 ndaj përfaqesueses se Andorres.

 

Kombetarja zhvilloi nje ndeshje te mire duke patur nen kontroll lojen qe nga fillimi i takimit.

 

Ishte Armando Sadiku ai qe hapi serine e golave pas nje gabimi te portierit kundershtar ne pjesen e pare te takimit.

 

Fitorja e Shqiperise u vulos me golat e Bekim Balajt dhe Amir Abrashit ne minutat e fundit te lojes.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *