Juventus mundi Lacion ne Olimpiko 1-0, duke prere një bilete per ne gjysmëfinalet e Kupës se Italisë, aty ku tashme do te perballet me Interin e Mancinit. “Zonja e Vjetër” tregoi se nuk bën diferencime mes kampionatit dhe kupës, ndërsa duke shfaqur qarte ambiciet për t’i fituar te dy trofetë ne fund te te sezonit. Skuadra e Alegrit ne nje tjetër prove autoriteti pikërisht ne stadiumin ku akoma qëndrojnë te pamposhtur
diferenca mes dy skuadrave erdhi ne pjesën e dyte, pas te pares te ekuilibruar dhe me shume pak emocione. Duke fituar mesfushën Juventus krijoi shume raste per gol, por ne te paktën tre raste te pastra Etrit Berisha u tregua vendimtar. Ne minutën e 66 erdhi dhe episodi qe vendosi fatin e takimit. Nga e majta Zaza goditi shtyllën, topi përfundoi ngadalë ne këmbët e Lihtshteiner, i cili shtyu topin drejt rrjetës. Ndërhyrja e Berishës ishte sa e bukur aq dhe e padobishme.

Totenhem dhe Liverpul arritën te presin një bilete për ne turin e 1/16 pas zhvillimit te ndeshjeve shtese. Pas barazimit 2-2 ne White Hart Lane, Totenhemi fitoi 2-0 ne shtëpinë e Leicter. Ne King Power Stadium protagonisti absolut për londinezet ishte Son Heung Min autor i një goli dhe një asisti. Fillimisht koreani zhbllokoi shifrat ne minutën e 39, ndërsa ne minutën e 66 i dhuroi nje top Chadlit qe vulosi shifrat 2-0. I njëjti barazim 2-2 ne Exeter, por ne Anfild Roud, nuk kishte histori me Liverpul qe fitoi me rezultatin e thelle 3-0. Te kuqte gjeten rrjetën ne minutën e 10 me Allen per te shënuar edhe dy gola te tjerë ne 15 minutat e fundit te takimit me Ojo dhe Teixeira.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *