Ne një ndeshje mes polemikash Inter mundi ne San Paolo 2-0 vendasit e Napolit, duke prere nje bilete per ne gjysmëfinalet e kupës se Italisë, atje ku do te përballet me fituesin e çiftit Lacio – Juventus. Një përballje qe përfundoi ne fund me tre kartona te kuq Mertens për Napolin dhe dy trajnerët Mancini dhe Sarri. Te zotet e shtëpisë dominuan ne 20 minuta e para, por me pas ekuilibri mbizotëroi ne fushe. Zikalterit arritën te zhbllokonin rezultatin me një gol fantastik te Jovetic ne minutën e 74. Dy minuta nga fundi, Napoli mbeti me 10 lojtar me pak kur gjyqtari kryesor nxori me te kuqe Mertens për nje simulim ne fushe. Ne minutën e dyte te shtesës, Adem Ljajic vulosi shifrat përfundimtare 2-0. Pas një debati per 5 minutat e shtesës, tekniku Mancini u përplas me kolegun e tij Sarri, ndërsa gjyqtari i largoi te dy trajnerët nga fusha e lojës. Per fyerjet e tij, trajneri i Napolit rrezikon një pezullim prej 4 muajsh. Per Napolin, kjo ishte humbja e pare ne fushën e tij ne San Paolo gjate këtij sezoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *