Brazil-Peru do të jetë finalja e Kupës së Amerikës.

 

Pas sigurimit të biletës nga ana e Brazilit, ka qenë Peruja ajo që ka siguruar biletën e tjetër për në finale dhe pse nuk shihej si një ekip pretendent.

 

Peruja mposhti me rezultatin e thellë 0 me 3 Kilin, duke bërë kështu dhe surprizën e madhe në Kupën e Amerikës.

 

Në minutën e 21 të pjesës së parë ishte Flores ai që zhbllokoi sfidën për Perunë. Por kur dukej se Kili po merrte kontrollin e lojës, Youtun përfitoi nga një gabim I portierit duke çuar shifrat në 2 me 0.

 

Në të 90’ minutë ishte Guerero ai që vulosi përfundimisht shifrat në 0 me 3.

 

Finalja e Kupës së Amerikës do të luhet më 7 korrik në orën 22:00, ndërsa ndeshja për vendin e tretë mes Argjentinës dhe Kilit do të zhvillohet më 6 korrik në orën 21:00.

Leave a Reply

Your email address will not be published.