Një 50 vjeçar është arrestuar në flagrancë nga policia e Kurbinit pasi kultivonte bimë narkotike.

 

Shtetasi I arrestuar është me inicialet F.H., nga Miloti.

 

Pas informacioneve të marra në në rrugë operative policia e Milotit bëri të  mundur gjetjen dhe shkatërrimin e një mini sere në territorin e banesës së 50 vjeçarit në të cilën ishin mbjellë 295 fara kanabisi në kubikë.

 

Policia thotë se po vijon punën me prokurorinë për dokumentimin e plotë ligjor të kësaj vepre penale, për identifikimin dhe arrestimin e personave të tjerë të implikuar në këtë veprimtari kriminale të tentativës për kultivim të bimëve narkotike.

Leave a Reply

Your email address will not be published.