U zhvilluan këtë të mërkurë takimet e gjysmëfinalistë të Kupës së Shqipërisë.

Kukësi mundi me rezultatin 2 me 1 Skënderbeun, rezultat që gjithsesi e mban totalisht të hapur cështjen e kualifikimit.

Verioret e luajtën këtë ndeshje si ekip pritës në Kamëz pasi stadium I vetëm është jofunksional.
Golat për Kukësin u shënuan nga Rexhinaldo dhe Shkurtaj.

Ndërkohe diferencat për korcarët i shkurtoi, Dejvi Bregu në minutëne  62 pas një gafe të portierit Frashëri.

Takimi I kthimit do të luhet më 8 maj në Korcë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *