Qyteti I Kukësit ka një tjetër fushë të re stërvitore, një investim i Federatës Shqiptare të Futbollit në bashkëpunim me Bashkinë e Kukësit.

 

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, së bashku me Kryetarin e Bashkisë Safet Gjici,inaguruan aneksin e stadiumit “Kukës Arena”.

 

Në fjalën e tij numri një i futbollit shqiptar tha se prioriteti kryesor i FSHF-së është futbolli i fëmijëve dhe i vajzave.

 

Ndërkaq, Kryebashkiaku Gjici falënderoi Presidentin Duka për këtë bashkëpunim të vyer që po ndryshon infrastrukturën sportive të qytetit.

 

Me inagurimin e kësaj fushe, u shpërndanë edhe uniformat e para falas për fëmijët e qytetit të Kukësit  dhe zonave veriore që luajnë futboll, e që përfitojnë kësisoj nga projekti i Federatës Shqiptare të Futbollit “Uniforma ime”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *