Këtë të mërkurë do të vijojë të jetë nën ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshme.

 

Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira të pakta kalimtare.

 

Në orët e mëngjesit përgjatë zonave luginore prezencë të mjegullës së dendur.

 

Era do të fryjë me drejtim nga veriperëndimi me shpejtësi deri në 7m/sek duke bërë që valëzimi në detet Adriatik dhe Jonë të jetë i ulët i forcës 1 ballë.

 

Temperaturat parashikohen: në zona malore 1 deri 18°C

 

në zona e ulëta 2 deri 20°C

 

në zona bregdetare 6 deri 20°C

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *