Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi nga Kamza u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që tu bashkohen protestave që do organizojë opozita.

 

Kryemadhi në takim me stukuarat e LSI-së, është shprehur se është e nevojshme që për të përmbysur këtë sistemin që e ka kthyer vendin në diktaturën e krimit dhe drogës.

 

“Banorët e Kamzës janë njëlloj Rama dhe deputetët që janë në Kuvend. Qytetarët e Kamzës nuk mund të kenë doktoratura si puna ime, por kanë një zemër të madhe. Le të fillojë organizmi i LSI për protestën e 16 shkurtit. Të nisë nga kjo bashki që ka pasur revoltën kundër padrejtësive. Sot më shumë se kurrë ne kemi nevojë për solidaritetit. Kemi nevojë për solidaritet njerëzor për të rrezuar këtë sitëm që grabit qytetarët dhe pasurohet duke vjedhur paratë e të varfërve. Ky sistem që po e kthen vendin në diktaturë të krimit dhe të drogës. Prandaj ne nuk do të ndalemi. Në çdo qytetet të ngrihemi të gjithë ndaj këtij sistemi të kalbur që mbahet gjallë sepse janë shqiptarët e varfër. Opozita e bashkuar ka arsye për të mos u ndaluar”.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *