Kroacia është goditur nga një tërmet me magnitudë 4.3 të shkallës Rihter mëngjesin e kësaj të marte.

 

Epiqendra e tërmetit ishte rreth 12 kilometra në juglindje të Shibenikut. Deri më tani, nuk raportohet për dëme.

 

Zyrtarët shprehen se: “Nuk ka dëme të konsiderueshme. Kemi informacion se në Vrpolje, një copë shkëmbi ra në oborrin e shtëpisë dhe goditi makinën, por askush nuk u lëndua.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *