Nje tjetër futbollist i kombëtares shqiptare le shenje ne fundjave. Eros Grezda shënoi nje supergol për skuadrën e tij por pa mundur ti dhuroje qofte nje pike Lokomotivës. Ne derbin e kryeqytetit ne javën e 28 te kampionatit kroat, Dinamo fitoi me përmbysje edhe pse Lokomotiva kishte kaluar ne avantazh fale shqiptarit qe ne minutën e 5 te takimit.

 

Per Eros Grezden ky ishte goli me numër 5 per këtë sezon me skuadrën e tij, ndërkohe qe ai u zëvendësua ne minutën e 60 te takimit. Per skuadrën vendase ne fushe per gjate 90 minutave ishin edhe Amir Rrahmani dhe Endri Çekiçi. Pas kësaj humbjeje, Lokomotiva mban vendin e 7 ne renditje ne kuotën e 29 pikëve.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *