Kandidati i PD-së për Tiranën, Belind Këlliçi dhe nënkryetari i PD-së, Oerd Bylykbashi ka vijuar takimet në Kongresin Amerikan.

 

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Këlliçi bën me dije se me Bylykbashin kanë takuar Kongresmenin Republikan Michael Guest.

 

Mes gjërave që ata kanë diskutuar, ka qenë edhe skandali me ish-zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal dhe lidhjet e këtij të fundit me kryeministri Edi Rama.

 

Bashkë me Belind Këlliçin në Kongresin e SHBA, në Washington DC.

 

Takim i frytshëm me Kongresmenin republikan z. Michael Guest.

 

Informuam mbi situatën kritike ku ndodhet demokracia shqiptare dhe përpjekjet për të penguar PD të garojë në zgjedhje, në një sulm të paprecedent kundër pluralizmit në Shqipëri.

 

Skandali McGonigal, hedh dritë në pusin e errët korruptiv që tregon përpjekjen shumëvjeçare të Edi Ramës për të shkatërruar PD. Ky skandal tregon një herë e përgjithmonë se sa larg ka shkuar Rama për të mbajtur me çdo çmim pushtetin dhe me çdo kusht”, shkruan Bylykbashi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *