Një krim i rëndë në familje ka ndodhur ditën e sotme në Paphos, Qipro.

Mediet greke raportojnë se një çift nga Bullgaria, të cilët jetonin në një kompleks apartamentesh në Paphos për arsye të panjohura, janë konfliktuar me njëri-tjetrin.

Sipas informacioneve fillestare, gruaja ka marrë një thikë dhe ka plagosur bashkëshortin e saj, i cili më pas e ka goditur me thikë dhe e ka hedhur në rrugë nga ballkoni i banesës.

Gruaja u dërgua në spital ku ndërroi jetë, ndërsa bashkëshorti i saj është dërguar në spital i plagosur por jashtë rrezikut për jetën.

Çifti me origjinë nga Bullgaria ka edhe fëmijë.

Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e shkaqeve dhe rrethanave të vrasjes./vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *