Kremlini u shpreh se nuk kishte asgjë për të thënë për funeralin e liderit të opozitës ruse, Alexei Navalny.

“Nuk kemi asgjë më për të thënë për këtë çështje”, tha zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov

Lexo edhe :

Related Posts

Mijëra rusë brohoritën emrin e Navalny dhe thanë se nuk do të falnin autoritetet për vdekjen e tij, pasi lideri i opozitës u dërgua në shtëpinë e tij të fundit.

Mijëra njerëz protestuan të premten e kaluar, më 1 mars. Ndërkohë shumë qytetarë u arrestuan gjatë protestave për atë që e konsiderojnë si vrasje politike të liderit opozitar rus./vizionplus.tv/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *