Ministri i jashtëm i Greqisë Nikos Kotzias do te vizitoje serish Shqipërinë. Burime nga Athina bene te ditur se shefi i diplomacisë greke do te jete ne Tirane te martën paradite, ku pritet te takohet me homologun tij Ditmir Bushati. Ne qendër te bisedimeve edhe kete radhe do te jene negociatat e Tiranës zyrtare per kufirin detar. Te njëjtën dite Kotzias do te lere Shqipërinë per te vijuar turin  e tij ballkanik ne Kosovë, Serbi dhe Maqedoni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *