Kosova vazhdon të mahnisë. Përfaqësuesja e dardaneve mori një fitore te madhe 3 me 2 me përmbysje në  Bullgari në takimin e 3 të grupit A.

Një sukses I jashtëzakonshëm që e con skuadrën e trfajnerit Shalond në vendin e trete me 5 pikë, vetëm 1 më pak sesa Anglia dhe republikca ceke.

Sa I takon kronikës, Kosova kaloi e para në avantazh me anë të Rashicës që në fillim por bullgaria barazoi shifrat në minutën e 43 me Popov.

Në minutën e 55 vendasit përmbysën shifrat me anë të Dimitrov por kjo nuk e dërrmoi Kosovën e cila përkundrazi gjeti forca të shënonte dy gola të fitores.

Muriqi fillimisht barazoi shifrat ndërsa në minutën e 64 me anë të Muriqit ndërsa festën tek Kosova e solli goli I Rashanit në shtesë. Një fitore vërtet historike…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *