Ndryshe nga Shqipëria, përfaqësuesja e Kosovës ia doli të fitojë ndeshjen e dytë të Ligës së Kombeve në grupin 3 të Ligës D.

Në ndeshjen e parë në një ndeshje zyrtare para tifozeve të vet në shtëpi, në stadiumin që mban emrin e legjendes “Fadil Vokrri”, me entuziazëm dhe dëshirë për të bërë mirë,. Të zotët e shtëpisë mundën 2 me 0 Ishujt Faroe.

Dy golat që I dhanë fitoren Kosovës u shënuan brenda pak minutash në startin e pjesës së dyhtë.

Arber Zeneli fillimisht zhbllokoi shifrat ndërsa 4 minuta më vonë ishte Atdhe Nuhiu që vulosi fitoren e skuadrës së vet.

Pas këtij rezultati Kosova mban vendin e parë në grup me 4 pikë, 1 më shumë sesa Ishujt Faroe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *