Dy aksidente janë shënuar brenda anjë kohe të shkurtër në aksin rrugor Korçë-Pogradec.

I pari ndoddhi pranë fshatit Velitërnë, ku janë përplasur një mjet mikrobus tip “Benz” me drejtues shtetasit F.Z. dhe mjeti tip “Opel” me drejtues shtetasin Sh.D..

Për pasojë është dëmtuar shtetasja V.D, pasagjere në mjetin tip “Opel”, e cila është dërguar për mjekim në Spitalin e Korçës, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Aksidenti I dytë ndodhi pranë vendit të quajtur “Kryqëzimi i Rëmenjit” janë përplasur mjeti tip “Skoda” me drejtues shtetasin A.Zh, me një ciklomotor me drejtues shtetasin Sh.S, rreth 35 vjeç, banues në fshatin Gështenjas, Pogradec.

Për pasojë është dëmtuar  drejtuesi i ciklomotorit, i cili ndodhet në Spitalin e Pogradecit nën kujdesin intensiv të mjekëve.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *