Një mjet tip BMW është përfshirë nga flakët pasditen e kësaj të hëne në Korçë. Ngjarja ka ndodhur shumë pranë një pike karburanti në unazen veriore të qytetit.

 

Burime bëjnë me dije se pronari i mjetit pasi kishte ndaluar automjetin ka qenë duke biseduar me një person tjetër në rrugë për mjeti është perfshirë nga fjalët ishte e ndaluar.

 

Të njëjta burime thane vetëm pak më parë drejtuesi i mjetit kishte kryer furnizimin e BMË me gaz ndaj dhe për këtë policia mendon se zjarri ka ardhur aksidentalisht.

 

Për fatin e mirë zjarrfikësit kanë nderhyrë në kohën e duhur për fikjen e flakëve pasi paniku i banorëve ka qenë i madh pasi shumë afer pallateve ishte pika e furnizit me gaz dhe kurburant. Megjithate policia po punon për shkaqet e ketij zjarri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *