Sara Alushaj, një prej vajzave të skuadrës socialistëve të Vlorës, ka nevojë për ndihmë, pasi vuan nga një sëmundje e rrallë dhe e rëndë, çka i ka shkaktuar hemorragji të brendshme.

 

Gjendja e saj shëndetësore është rënduar dhe 25-vjeçarja është shtruar në QSUT.

 

Deputeti i zgjedhur i PS në qarkun e Vlorës, Damian Gjiknuri ka përçuar një thirrje për ndihmë në rrjetin e tij social.

 

Ai shprehet se duhet siguruar shuma e duhur që Sara të dërgohet për kurim në një prej spitaleve të specializuara jashtë vendit për sëmundjet e gjakut.

 

“Të gjithë bashkë të ndihmojmë Sarën!  Një lajm jo i mirë por njëkohësisht një mundësi për secilin prej nesh për të qenë sa më solidarë. Sara Alushaj, një prej vajzave më energjike në skuadrën tonë elektorale të Qarkut të Vlorës, po kalon një moment të vështirë. Sara është shtruar me urgjencë në spital si pasojë e një hemorragjie të brendshme, shkaktuar nga një sëmundje e rrallë dhe e rëndë. Të dashur miq! Gjej rastin tu nxis që kushdo që ka mundësi, të bashkohet në thirrjen e familjarëve dhe miqve të saj, për të kontribuar më sa të mundet, për të siguruar kurimin e Sarës jashtë vendit, në një prej spitaleve të specializuara për sëmundjet e gjakut. Besimplotë se do të dimë të japim maksimumin në një nismë solidariteti për jetën e Sarës”, shkruan Gjiknuri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *