Policia ka ushtruar kontrolle të imtësishme në banesën e Valter Bamit në Nikël te Krujes.

 

Lexo edhe :

Related Posts

Bami ndodhet i arrestuar pas atentatit ndaj Gentian Bejtjas, ku mbeti  vrarë kunati i Ramazan Sino dhe u plagosën dy djemtë e tij të mitur.

 

Policia shkoi në banesë me qëllim gjetjen e armës sportive, të cilën ai ka pretenduar se e ka me leje.

 

Valter Bami ka deklaruar se gjurmët e barutit te gjetura ne nje pjese te dores se tij, kane mbetur pikerisht nga përdorimi i pistoletes sportive.

 

Megjithatë, mësohet se pas kontrollit nga policia, arma sportive nuk është gjetur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *