Komisioni i Ligjeve ka miratuar në parimrojektligjin e “Agjencisë për dialog dhe bashkëqeverisje”, i cili është prezantuar në komision nga ministrja për marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali.

Në Komision është votuar me 12 vota pro dhe 6 kundër. Gjatë shqyrtimit të projektligjit në komision pati debate për mënyrën e funksionimit të tij.

Deputeti i PD, Oerd Bylykbashi theksoi se ngritja e kësaj platforme është tregues i qartë i politizimit të administratës.

I menjëhershëm ka qënë reagimi i deputetit socialist, Damian Gjiknuri i cili tha se ish-kryeministri Sali Berisha e nisi këtë nismë me anë të telefonit, duke vendosur një numër kontakti për të gjithë qytetarët.

Debate ka pasur edhe mes deputetes Ermonela Felaj dhe deputetit Gazment Bardhi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *