Subscribe

Ne fillim surprizuan jo pak duke sfumuar edhe kombëtaren e madhe. Kuqezinjtë e futbollit ne salle pas rezultateve befasuese ne eliminatore, duke mundur ekipe si Anglia, Bullgaria e Malta dhe kualifikimit tashme kërkojnë te vazhdojnë me tej për ta bere një vit ëndrrash.

 

Ne 2 prill nje tjetër grupi i hekurt ne Baku te Azerbajxhanit i përbëre nga nje skuadër shume e forte si ajo vendase me shumicën braziliane, Bosnja dhe Hungaria. Sipas trajnerit Resuli nje grup “ferri” ku objektivi nga skuadra mbetet maksimumi, ndërsa ëndrra, evropiani.

 

Ne fazën e dyte ekipi qe përfundon i pari ne grup kualifikohet direkt ne finalet e europianit. Ekipet e dyta dhe i treti i pozicionuar me mire me pike ne grupe shkojnë ne fazën e play-off-it ku është nje tjetër mundësi per t’u kualifikuar.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *