Kolumbia u ringrijt pas humbjes në takimin e parë kundër Japonisë, duke mundur këtë herë në takimin e dytgë të grupitg H, Polonine me rezulatin e thelle 3 me 0.

 

Një fitore bindesë e amerikano-latineve në gola dhe lojë, e cila dëshmon se humbja kundër Japonisë në start ishte thjesht një rastësi.

 

Tashmë skuadra e Pekerman do të luajë gJithcka sa I takon kualifikimit në duelin direkt me Senegalin, skuadër e cila ndan aktaulisht vendin e parë me Japoninë me nga 4 pikë.

 

Ndërkohe nga ana tjeter Polonia u eleminua para kohe duke zhvilluar vërtet një botëror teper zhgenjyes. Golat për Kolumbinë në këtë takim u shënuan nga Mina në pjesën e parë si dhe Falcao dhe Kuadrado ne pjesën e dytë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *