Një 24 vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane pasi është kapur me 21.4 gram kokainë.

 

Shqiptari identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur është arrestuar në një rrugë në rrethin Paradiso.

 

Sipas mediave italiane gjatë operacionit, përveç lëndës narkotike u gjetën dhe sekuestruan para të prerjeve të ndryshme. Shuma e sekustruar kapte vlerën totale prej 470 euro.

 

Këto para dyshohet se janë përfituar si rezultat i veprimtarisë kriminale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *