Eshte vendosur tashme: te dielen, me 23 prill ne oren 20-45 do te luhet “klasikja” e Liges spanjolle mes Real Madridit dhe Barcelones, ne stadiumin “Santiago Bernabeu”, per javen e 33-te te kampionatit.

 

Kjo eshte bere ditur te henen nga Federata Spanjolle e Futbollit pas zerave lidhur me diten dhe orarin e kesaj ndeshje, qe mund te luhej te shtunen.

 

Reali shkon ne kete sfide decizive per titullin, me nje dite me shume pushim se Barca: Cristiano Ronaldo dhe shoket e tij do te luajne ndaj  Bayern ndeshjen e kthimit per ceekfinalet e Champions te marten, me 18 prill, ndersa Messime shoke do te luajne ne “Camp Nou” ndeshjen e kthimit me Juventusin, te merkuren, me 19 prill.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *