Kim Kardashian një nga personazhet më të komentuar të showbizz-it, ka tronditur opinionin pasi vuan nga një sëmundje e pashërueshme.

 

Mes lotësh, Kim zbuloi se ajo vuante nga sëmundja e sistemit imunitar, lupus.

 

Një sëmundje që prek kryesisht femrat dhe që e bën trupin joimunitar përballë viruseve të ndryshme.

 

Personat që vuajnë nga kjo sëmundje, kanë vazhdimisht skuqje të fytyrës dhe dhimbje të kyçeve. Deri më tani nuk ka asnjë kurë për të kurruar këtë sëmundje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *