Javën e kaluar Kim Kardashian lançoi linjën e re të korseve nën emrin, “Kimono by Kim Kardashian”.

Ky emër nuk u prit aspak mirë nga ndjekësit e saj, të cilët mendojnë se me të ka cenuar kulturën japoneze.

Kimono është një veshje tradicionale e Japonisë, ndaj ndjekësit e këtij vendi nuk dëshironin që Kim të përdorte emrin e tyre për linjën e saj.

Ylli i “Keeping Up With The Kardashians” i mori në konsideratë këshillat e fansave të saj dhe vendosi që ta ndryshojë emrin.

Përmes një postimi në ‘Instagram’ ajo tregoi se nuk ka pasur asnjë qëllim të keq dhe se suksesi i saj ka ardhur nga marrëdhënia që ka ndërtuar me fansat, ndaj së shpejti do të prezantojë një emër të ri.

Pas kësaj edhe website “Kimono” u mbyll, duke treguar se Kim i çon deri në fund këshillat e ndjekësve./Living

 

 

 

 

View this post on Instagram

 

Being an entrepreneur and my own boss has been one of the most rewarding challenges I’ve been blessed with in my life. What’s made it possible for me after all of these years has been the direct line of communication with my fans and the public. I am always listening, learning and growing – I so appreciate the passion and varied perspectives that people bring to me. When I announced the name of my shapewear line, I did so with the best intentions in mind. My brands and products are built with inclusivity and diversity at their core and after careful thought and consideration, I will be launching my Solutionwear brand under a new name. I will be in touch soon. Thank you for your understanding and support always.

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *