Policia arrestoi një 23 vjeçar i shpallur në kërkim për vrasje e arme e mbetur ne tentative dhe armbajtje pa leje.

Albert Gjonpalaj u arrestua gjatë operacionit të koduar “ Aleati ” teksa ndodhej ne nje lokal ne rrugen “Teodor Keko”.

 

Në çantën e dorës ai kishte edhe një pistoletë  “ Makarov ” me 5 fishekë.

 

I riu me parë është dënuar edhe për vjedhje me dhunë.

 

Gjithashtu gjykata ka caktuar masën e sigurisë arrest me burg pasi me 13 maj të 2018-ës në bulevardin Bajram Curri ka plagosur me arme ne kembe shtetasin me iniciale A.B.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *