Një 55-vjeçar në Belsh është arrestuar nga policia, pasi ka kërcënuar një edukatore .

 

Sipas policisë është arrestuar shtetasi B.H, banues në Belsh, pasi është kallëzuar nga shtetësja A.P, me detyrë edukatore në një kopsht publik, se ky shtetas e ka kanosur me fjalë dhe e ka penguar për të zhvilluar mësimin në ambientet e kopshtit.

 

‘Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Cërrik arrestuan në flagrancë për veprat penale “Kundërshtimi i punonjësit që kryen një detyrë shtetërore ose një shërbim publik’’, “Kanosja” dhe “Prishja e rendit dhe qetësisë publike”, shtetasin B. H., 55 vjeç, banues në Belsh, pasi shtetasja A. P., me detyrë edukatore në një kopsht publik, ka kallëzuar se ky shtetas e ka kanosur me fjalë dhe e ka penguar për të zhvilluar mësimin në ambientet e kopshtit.’- njofton policia.

Leave a Reply

Your email address will not be published.