Kur vjen puna te ushqimi të gjithë kujdesemi të hamë sa më mirë dhe ato që na pëlqejnë. Gastronomia përbën padyshim një art më vete për shumëllojshmërinë e shijeve dhe kombinimeve që ofron. Por janë disa ushqime që edhe pse duket sikur nuk kombinohen shijojnë shumë. Disa prej tyre janë:

Mango dhe Piper

Do ishte perfekt për kokteil. Në këtë rast piperi balancon ëmbëlsinë.

Vaji i ullirit dhe Akullorja

Në Itali akullorja me vaj ulliri është ndër më të preferuarat. Epo nuk cilësohet kot si e tillë!

 

Pula me Coca-Cola

Nuk po themi shumë për këtë kombinim. Provojeni dhe do mahniteni!

 

Çokollata dhe Avokado

E çuditshme apo jo? Është kombinimi perfekt i një ushqimi të shëndetshëm me çokollatën aq shumë të dashur për të gjithë.

 

Domate dhe Luleshtrydhe

Perfekte për sallata dhe brusketa. Aciditeti i domates, balancon ëmbëlsinë e luleshtrydheve.

 

Pica dhe Nutella

Ky kombinim sado i çuditshëm duket me siguri do gjejë mbështetje në masë. Kush nuk i do picat dhe nutellën…

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.