Dielli është një ndër arsyet që shumë nga ne vuajnë me lëkurën e fytyrës. Është prania e tij që shkakton njolla të shumta dhe bezdisëse për ne.

 

Kastraveci është një përbërës shumë i mirë për të freskuar, pastruar, reduktimin e njollave nga dielli, aknet dhe sigurisht për t’a bërë fytyrën më të shndritshme.

 

Ndërsa domatja, një produkt që nuk duhet të mungojë në dietën tuaj të përditshme, por dhe në kujdesin e fytyrës.Ajo përmban vitaminë A,vitaminë C dhe kompleksin e vitaminës B.

 

Redukton shenjat e akneve, redukton radikalet e lira, ndihmon në prodhimin e kolagjenit dhe në mbajtjen e elasticitetit të lëkurës.

 

Këto janë dy produkte që duke u miksuar me njëri tjetrin do ju ndihmojnë të largoni njollat në fytyrë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *