Kjo fundjavë pritet të jetë nën ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshme.

 

Moti parashikohet të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat hera-herës pritet të jenë deri të dendura. Në orët e mëngjesit përgjatë luginave prezencë të mjegullës së dendur.

 

Era pritet të jetë nga veriperëndimi-jugperëndimi me shpejtësi mesatare deri në 8m/sek, duke bërë që valëzimi në detet Adriatik dhe Jonë të jetë i forcës 1 ballë.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *