Ndodh edhe kështu.

Një vajze nga Ukraina ka kënduar një këngë shqip në spektaklin “The Voice of Greece”.

Kënga e njohur arbëreshe “Lule, lule”  u këndua nga ukrainasja Angelina Statyeva.

Duke komunikuar më jurinë greke të këtij show, ajo tha se kënga që po këndonte ishte në gjuhen shqipe dhe mjaft e vecantë për të.

Angelina nuk shpjegoi lidhjen konkrete me këtë këngë shqipe mirëpo u përpoq ta këndonte sa më mirë. Ne fakt ia doli me se miri jo vetem te fitonte zemrat e publikut por edhe te jurise e cila i dha mundesi vajzes nga Ukraina qe te kalonte audicionet e fshehura.

 

Video e interpretimit: 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.