Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka komentuar deklaratën e kandidatit për kryetar bashkie Belind Këlliçi, i cili pak ditë më parë premtoi se nëse votëbesohet nga qytetarët për të drejtuar pushtetin vendor do të ofrojë transportin publik falas.

 

Në një postim në Facebook, Meta shkruan se Tirana ka nevoj për ndryshim dhe nga premtimi i Këlliçit do të përfitojnë direkt qytetarët, pensionistët dhe të rinjtë.

 

Tirana ka nevojë për Ndryshim. Tirana ka nevojë për vendimmarrje nga të cilat përfitojnë direkt dhe menjëherë të gjithë qytetarët. Dhe plani i Belind Këlliçit për transport publik falas është një fitore e të gjithë qytetarëve, pensionistëve dhe të rinjve tanë.

One thought on “Këlliçi premton transport publik falas/ Meta: Përfitojnë direkt qytetarët, Tirana ka nevojë për ndryshim

 1. Transport falas?
  wow
  me llogarit komplet linjat e tiranes
  çdo atobus linje do te pakten 100 litra karburant ne dit
  ky I PD me çfar do I funizoj apo si dihet mos e han budallenjt
  Un nuk jam me asnje parti po edhe thesin mos e hapni fare se lat nam
  O popull nuk ka Transport falas esht genjeshter shtrigash

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *