Një aksident rrugor është regjistruar në mesnatë në aksin Shkodër- Kryebushat në vendin e quajtur Melgushe. Dy automjete janë përfshirë në këtë aksident, ku si pasoje nje mjet tip “Audi” me targa shqiptare, në të cilin ndodheshin dy persona, është perplasur edhe me një mur betoni. Ndërsa mjeti tjeter tip “Opel” me targa italiane në të cilin udhëtonte një familje emigrantësh, ka dalë nga rruga duke përfunduar në arë. Në spital janë dërguar 2 personat qe ndodheshin në mjetin tip “Audi”, si dhe dy fëmijët e mitur, të cilët janë nën kujdesin e bluzave të bardha jashtë rrezikut për jetën. Në vendngjarje policia dhe ekspertët e qarkullimi rrugor po hetojnë shkaqet e këtij aksidenti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *