Devis Xherahu dhe partnerja e tij Ertemiona janë duke e përjetuar të ndarë këtë periudhë karantine dhe kjo sepse secili duhet të kujdeset për familjen e tij. Përmes një lidhje skype për emisionin “ Vizioni i Pasdites” për Vizion Plus Devis Xherahu dora që fshihet pas videove argëtuese që hedh në instagram është e mamasë së tij.

 

“ Unë kam nënën në një moshë madhore 70 vjeç edhe familja e Ertemionës e ka një gjyshe që duhet të jetë afër. I kemi ndarë detyrat kemi marrë në patronazh ne prindërit tanë. Këtë periudhë karantine e kemi zgjedhur të rrimë afër prindërve tju shërbejmë. Dikur na shërbenin ata tani iu erdhi koha tju shërbejmë ne atyre. Kamera për çudi është nëna ime në të gjitha videot që shikoni.”

 

Sikundër pjesa dërrmuese e djemve edhe Devisi ka probleme me modelin e flokëve në mungesë të berberëve i është ti presë flokët vetë.

 

“ Unë jam praktik si tip dhe ti dal zot vetes vetë dhe thash ja ku erdhi koha që të filloj një zanat të ri. Kjo qethja që shikoni ju është qethja që është në video para 5-6 ditësh. Isha bërë si arushat panda.”

 

Sa i takon gatimit, edhe Devisi si korçar që është nuk mund të rrijë pa eksploruar në recetën e qofteve, të cilën sipas nënës së tij më mirë të mos e përsërisë me.

 

“I thashë nënës që sot do ishte ajo e ftuar në drekën time dhe do bëj cfarë të dua unë i thashë. Bëra qofte me patate të skuqura dhe sallatë. Kur mbaroi nëna më tha ti Devi shumë mirë, por duhet më mirë të këndosh biri im dhe ma ler mua këtë punë., përfundoi me humor ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *