76 kg lëndë narkotike e dyshuar mariuane është sekuestruar këtë te mërkurë në Malësinë e Madhe. Poseduesi i saj, tashme i identifikuar,  është shpallur në kërkim. Trafikanti 25-vjeçar po e transportonte drogën me mjetin e tij drejt Malit te Zi, por është pikasur nga policia. Ai ka braktisur menjëherë makinën dhe është larguar me vrap, duke u fshehur ne pyll. Policia ndërkohe ka ushtruar kontroll edhe ne banesën e tij, ku ka gjetur një sasi municionesh.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *