Policia e Lushnjës arrestoi këtë të mërkurë dy hajdutë kamionçinash.

 

Aksioni i efektivëve u zhvillua pas një grabitjeje të ndodhur në fshatin Eskaj në orët e para të mëngjesit.

 

Shtetasit A. O., 19 vjeç dhe M. K., 25 vjeç, të dy banues në Tepelenë akuzohen se kanë vjedhur një kamionçinë të parkuar.

 

Pas hetimeve, u zbulua se të rinjtë ishin autorë edhe të tri grabitjeve të tjera, të ndodhura në fshatin Gjuzaj dhe Konjat.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.