Policia italiane arrestoi dy vëllezër shqiptare, nen akuzën e trafikut te lendeve narkotike. Vëllezërit, 22 dhe 31 vjeç, identiteti i te cileve nuk është bere i ditur, u prangosen gjate nje operacioni ne Rimini me 3,4 kg kokaine, 1 kg marihuane dhe 10 kg hashash. Policia sekuestroi edhe 104 mije euro kesh, si dhe nje revolver. Vlera e drogës do te kapte ne treg shifrën e 900 mije eurove. Shqiptaret ishin vene ne shënjestër te policisë pas dyshimeve se ata shpërndanin droge ne zonën e rivierës me ane te nje motori dhe nje automjeti Volksvagen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *