Arrestohen dy vëllezërit shqiptarë që u arratisën në 1 janar 2019 nga burgu grek i Koridhalosë në Athinë.

 

Dy shtetasit Elvis dhe Leonard Pepa, janë arrestuar në një shtëpi në Mati Attiki, fshati turistik ku ndodhi zjarri i madh në muajin korrik të 2018.

 

Gjithashtu gjatë arrestimit të tyre shqiptarëve në banesë u është gjetur 1 kallashnikovë dhe dy pistoletë. Arrestohen edhe dy fqinjët që i ndihmuan ata të sistemoheshin në ktë zonë.

 

Ndërkohë shqiptarët vuanin dënimin për vjedhje në burgun e Koridhalosë, dhe u arratisën në 1 janar. Gjatë arratisjes dy shqiptarët përdorën një litar të formuar nga disa rripa çantash.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *