Policia italiane arrestoi ne Livorno dy shtetas shqiptare dhe sekuestroi 37 kg heroine, si dhe dy kg kokaine. Ishin banoret e një pallati qe sinjalizuan forcat e rendit, pas dyshimeve për nje tentative grabitjeje. Policia mbërriti ne vendin e ngjarjes dhe prangosi 32 vjeçarin Ilirjan Luku dhe Rezart Sulen, 27 vjeç. Dy personat po transportonin sasinë e drogës te vendosur ne thasë te mëdhenj nga një garazh ne automjetin e tyre. Nëse do te shitej, lënda narkotike do te kapte ne treg vlerën e 500 mije eurove.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *