Dy shtetas shqiptare u arrestuan nga forcat e Guardia di Finanza ne Itali ne tentative per te transportuar droge me nje gomone. Trafikantet u ndaluan gjate orëve te natës pranë brigjeve te Puljas pas nje operacioni ne det, qe çoi edhe ne sekuestrimin e 700 kg lende narkotike te llojit marihuane. Rojat bregdetare pikasen gomonen dhe e ndoqën ate. Ne operacion u përfshi edhe një helikopter. Gjate kontrollit ne gomone u gjet sasia e drogës, qe u sekuestrua. Vigjilenca ne brigjet italiane është rritur javet e fundit, veçanërisht pas bllokimit te korridorit ballkanik, ku Shqipëria shihet si nje rruge e mundshme e kalimit per emigrantet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *