Një person ka përfunduar në pranga në Fier, pasi është kapur me një sasi drogë.

 

Nga finalizimi i operacionit të koduar “Bregasi”, policia arriti të arrestojë në flagrancë 64-vjeçarin, banues në Peshtan-Bregas të Fierit.

 

Gjatë kontrollit të ushtruar në magazinën në oborrin e banesës së tij, u gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale 11 kilogramë lëndë narkotike cannabis sativa.

 

Ndaj 64-vjeçarit rëndon akuza e prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotikëve.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *