Një shqiptar dhe një shtetas grek kanë rënë në prangat e policisë Kufitare të Greqisë pasi u kapën me 102 kg lëndë narkotike të llojit marijuanë.

 

Ngjarja u regjistrua në Igumenicë. Sipas mediave greke droga u gjetë në sediljen e pasmne të një automjeti dhe ishte e ndarë në 99 pako.

 

Dy ta arrestuarit do të transportohen drejt Prokurorisë së Thesprotisë, ndërsa vijon puna për kapjen dhe identifikimin e bashkëpunëtorëve të mundshëm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *