Sportingu i Lisbonës i përgjigjet fitores se Benfikes me te njëjtën monedhe dhe me te njëjtin numër golas, madje ne transferten e vështire ne fushen e Pacos de Ferreiras. Ne ndeshjen e transmetuar ekskluzivisht ne Tring e vlefshme per javën e 19, skuadra e Horhe Zhezus kaloi ne avantazh me ane te Bruno Sezar ne minute e 40 te takimit. Ne pjesën e dyte është Slimani qe shënon dy gola te tjerë, fillimisht ne minute e 63 dhe me pas vetëm nje minute pasi vendasit shkurtuan diferencat me ane te Bruno Moreires. Është serish Slimani qe rivendos diferencën dygoleshe mes dy skuadrave. Edhe golin e pare e kishte përgatitur vete algjeriani qe sikur eshte bere me krahë, pasi Manchester United ka shprehur interes per te. Sporting udhëheq kampionatin me 48 pike dy me shume se Benfika e vendit te dyte dhe 8 me shume se Porto qe ka mbetur e treta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *